?>

Koncert TURBO

Koncert TURBO (40-lecie) w Ostrowie Wielkopolskim

Koncert TURBO
4 lutego 2021, godz. 20:00
Klub Stara Przepompownia - Raszkowska 78, Ostrów Wielkopolski

Turbo - legenda polskiego heavy metalu - zawita do Ostrowa Wielkopolskiego, do Klubu Stara Przepompownia. W 2020 roku zespół Turbo obchodzi 40-lecie istnienia i z tej okazji zaprezentuje program przekrojowy (z wydłużoną setlistą), podsumowujący dotychczasową działalność. Pojawią się utwory z większości wydawnictw Turbo, dlatego mamy nadzieję, że każdy kto przyjdzie znajdzie coś dla siebie. Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep. Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się "Dorosłe dzieci", "Kawaleria szatana", "Ostatni wojownik", "Strażnik światła" i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy "Piąty żywioł". Tego dnia przed Turbo zagra zespół Okrütnik, który powstał w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Grzegorza Drygasa, Michała Dryjańskiego i braci Mateusza i Szymona Garbarczyków. Miesiąc później do składu dołączył gitarzysta Eryk Kula. W tym samym okresie zespół wydał pierwsze demo pt. VaeVictis!.

Sukcesywnie rozwijając repertuar, Okrütnik został ogłoszony jednym z supportów na trasie legendy polskiego heavy metalu - zespołu Turbo. W styczniu 2019 do zespołu dołączył gitarzysta Piotr Majchrowicz, jednocześnie zastępując Mateusza Garbarczyka. Przygotowując się do "The Last Warrior Tour 2019" grupa uczestniczyła w przeglądzie "Gostyńskie Rockowania", gdzie otrzymała nagrodę publiczności, a także nagrodę specjalną. W międzyczasie ukazała się również debiutancka epka pt. "Trzypak".Po udanej trasie z zespołem Turbo wydany został pierwszy singiel "Portret trumienny,a na grobach kwiaty".Zespół miał okazję występować na jednej scenie z takimi zespołami jak Turbo, KAT & Roman Kostrzewski, Illusion, Hellhaim, Corruption, i Thermit.


Plan wydarzenia:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - Okrütnik
21:00 - TURBO

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Bilety na to wydarzenie możesz zamówić online:
k o m e n t a r z e   u ż y t k o w n i k ó w
Dodaj komentarz
Komentarz dla tego wydarzenia (minimum 1-2 zdania):
© Imprezuje.pl (2015) - serwis wydarzeniowy. Wszelkie prawa zastrzeżone, nie ponosimy odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.