?>

Maciej Maleńczuk z zespołem „Jazz for Idiots”

Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk z zespołem „Jazz for Idiots”
5 lutego 2016, godz. 19:00
Centrum Kultury Przeźmierowo - Ogrodowa 13 a, Przeźmierowo
Nowe oblicze Macieja Maleńczuka
Kontrowersyjny, wyrazisty, przyciągający uwagę. Taki zawsze był Maciej Maleńczuk, niezależnie, czy występował solo, w rockowych Homo Twist, Pudelsach, czy z "biesiadnym" zespołem Psychodancing. Zawsze idzie nieco pod prąd. Tym razem proponuje słuchaczom nowy pomysł - zespół Jazz For Idiots, z którym wystąpi w Centrum Kultury Przeźmierowo.
Nowa grupa, według samego twórcy ma "przekłuwać nadęty balon jazzu", ostatnio ulubionego gatunku Maleńczuka. - Winą jazzmanów jest intelektualizm i scholastyczne wyrafinowanie - skutecznie odsunęło to szeroką widownie. Tutaj tego nie ma - jest pewien pierwotny zgrzyt i dużo rytmu - opisuje nowy projekt artysta, który coraz częściej rezygnuje ze śpiewu na rzecz saksofonu. I prowokuje opisem nowej formacji: Gramy jazz dla niedorozwiniętych, niedouczonych i ogólnie nieobytych. Nie wstydź się tego, że jesteś idiotą, gdyż jesteś Idiotą przez duże I! Jesteś dla mnie ważna / ważny i zawsze pojedynczy. Indywidualnie traktowanie ludzi jest podstawą mojego światopoglądu, wszak każdy jest inny. Łączy nas tylko jedno - wszyscy jesteśmy Idiotami, a gdzie jest powiedziane, że Idiocie nie należy się jazz?

Kategorie: Maciej Maleńczuk
Bilety na to wydarzenie możesz zamówić online:
k o m e n t a r z e   u ż y t k o w n i k ó w
Dodaj komentarz
Komentarz dla tego wydarzenia (minimum 1-2 zdania):
© Imprezuje.pl (2015) - serwis wydarzeniowy. Wszelkie prawa zastrzeżone, nie ponosimy odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.