?>

Juwenalia AGH: Bracia Figo Fagot

Juwenalia AGH: Bracia Figo Fagot

Juwenalia AGH: Bracia Figo Fagot
11 maja 2016, godz. 18:00
Strefa Plaża, Korty Tenisowe na MS AGH - Rostafińskiego, Kraków
Juwenalia AGH: BRACIA FIGOFAGOT 

Bracia Figo Fagotto grupa, której początki sięgają 2010 roku, kiedyrozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. "Kaliber 200 volt". Napotrzeby każdego odcinka przygotowywany był  krótkiteledysk w stylu disco polo przepełnionego czarnym humorem. Poudostępnieniu serialu szerszej publiczności rozległy się prośby jegofanów o faktyczne założenie zespołu wykonującego takąmuzykę. Chociaż zespół zadebiutował na IV FestiwaluTwórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się w styczniu2011 roku, to nagranie debiutanckiej płyty studyjnej ("Na bogatości") iaktywacja grupy nastąpiła rok później. 5 października 2013odbyła się premiera drugiej płyty zespołu o nazwie "Eleganckiechłopaki" - w jej nagraniach gościnnie wziął udział Czesław Mozil.Październik roku 2014 przynosi już trzeci album - "Discochłosta".

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest dogatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest tomiejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiegoodróżniają ją m.in. "skomplikowane zabiegimuzyczne, pocięta rytmika i inna estetyka". W przeciwieństwiedo typowych muzyków disco polo, Bracia Figo Fagot nakoncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Kategorie: Bracia Figo Fagot
Bilety na to wydarzenie możesz zamówić online:
k o m e n t a r z e   u ż y t k o w n i k ó w
Dodaj komentarz
Komentarz dla tego wydarzenia (minimum 1-2 zdania):
© Imprezuje.pl (2015) - serwis wydarzeniowy. Wszelkie prawa zastrzeżone, nie ponosimy odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.